Кики Райс, Габриела Джакес изведе UCLA до победа с 84-55 над Калифорнийския баптист в турнира на NCAA
AP News | 2024-03-24 | 05:56:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Кики Райс отбеляза 20 точки, Габриела Джакес добави 17, а втората поставена UCLA достигна 84- 55 победа над California Baptist в събота в първия кръг на турнира NCAA.

Каризма Озбърн завърши с 15 точки, 15 борби и девет асистенции. Бруинс (26-6) ще се изправят срещу седмия поставен Крейтън (26-5) във втория кръг в понеделник за място в Albany 2 Regional. Bluejays направиха 15 тройки при победата си с 87-73 над UNLV.

Кинсли Барингтън вкара 16 точки, а Nae Nae Calhoun имаше 12 за California Baptist (28-4).

Поставените под 15-о място Лансърс, които правеха първото си участие в турнира на NCAA, бяха 12-и в нацията по точкуване, средно 81,1 точки, но стреляха 28,8% от игра.

Лондин Джоунс добави 12 точки за Бруинс, които бяха без водещия реализатор Лорън Бетс поради контузия на крака. Второкурсникът център, който пропусна четири мача по-рано този сезон поради проблеми с краката, може да бъде на разположение за мача в понеделник.

Райс удари чифт свободни хвърляния, за да даде на UCLA предимство от 24-12 по средата на втората четвърт, преди Калифорнийският Баптист да вкара девет поредни точки, за да стигне до три. Бруинс обаче контрираха с 10-1 серия и отидоха на полувремето с предимство от 34-22.

Джакес изпълни наказателно хвърляне, за да сложи край на ралито на калифорнийските баптисти и на UCLA, отбелязвайки суша от почти четири минути. Тя пропусна втория си удар, но Анджела Дугалич получи рикошета и го хвърли към Райс, който отбеляза открита тройка.

Бруинс откриха второто полувреме с осем поредни точки, за да го направят недостижими.

Калифорнийски баптист: Лансърс се появяваха за първи път в турнира на NCAA. Училището, разположено в Ривърсайд, Калифорния, е на 71 мили от Pauley Pavilion и продаде над 1000 билета за мача.

UCLA: Това беше шестият път в осем мача, в който Бруинс отбелязват 70 или повече точки .